Narodil jsem se 23.5.1942 ve Vyškově na Moravě. Tatínek byl muzikant, ředitel hudební školy, později učil na Kroměřížské konzervatoři. Dědeček měl slavnou dechovou kapelu, která prý svého času konkurovala i kapele Kmochově…

     Vyrůstal jsem ovšem v rodině druhého dědečka, klasického filologa, který mé múzické sklony krotil. Dodnes se ve mně tyhle dvě zásadní polohy trochu perou. Smysl pro pořádek s uměleckou rozevlátostí. Jiný už nebudu.

 

      Už na gymnásiu jsme se spolužákem Borisem Hybnerem založili kapelu a následně kabaretní divadélko. Během studií na JAMU jsem hrál v avantgardním divadle poezie X62 (Uhde, Frej, Skoumal, atd.), po absolutoriu jsem nastoupil angažmá v divadle Večerní Brno (Černík, Augusta, Hermanová a další). V letech 1964 - 6 mě přibrzdila voj. zákl. služba v AUS VN, ale hned po ní jsem nastoupil jako kmenový zpěvák orchestru Gustava Broma (Blehárová, Černohouz). Ale hrál jsem současně i v brněnském Národním divadle. V roce 1967 jsem přešel do divadla Apollo (Gott, Hála, Filipovská, Přenosilová, Spálený, Štaidlové) a odtamtud v r. 1968 ke Karlu Vlachovi (Chladil, Simonová, atd.).

 

     Pak už jsem pracoval převážně se soubory, které se „prodávaly“ na mé jméno, ale spolupráci s velkými kapelami (Václav Hybš, Josef Vobruba - Čs. rozhlas, Václav Zahradník - Čs. televize) jsem se snažil moc neomezovat. Natočil jsem stovky písniček, televizních a rozhlasových pořadů, několik filmů, hrál jsem v řadě divadel, vystupoval i nahrával v dlouhé řadě cizích zemí. Psali pro mne Jaromír Klempíř, Jindřich Brabec, Zdeněk Barták, Zdeněk Borovec, Ivo Fišer, Zdeněk Rytíř, Pavel Kopta, Vladimír Poštulka, Angelo Michajlov a další. Písničky jako Belinda, Vlaky, Butterfly, Sedmikráska, Guantanamera, Neklidné srdce, Barbara nebo Džulija mě držely ve špičce pokud šlo o počty prodaných desek.

 

     V devadesátých letech jsem vystupoval méně, pokoušel jsem se podnikat, až v roce 1999 jsem kývl nabídce HD Karlín k hostování. Odtamtud tehdy vedlo jen pár schodů do divadla Semafor, kde v září začnu kroutit sedmnáctou sezónu, a to už se ocitáme v současnosti. 

18.6. 2010 odvysílala ČT1 pořad 13. komnata s  Jiřím Štědroněm 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata-jiriho-stedrone/210562210800018/video/